120x60

O nás


 

Farní kostel Narození Panny Marie

Pochází ze 12.-13.století. Dřevěný kostel byl přestavován v různých slozích. Loď a presbytář goticky, přiléhající boční kaple barokně. Dalšími úpravami byla výstavba masivní čtyřhranné věže a báně s osazením věžních hodin. Celková výše věže je 54 metrů. Poslední generální rekonstrukce proběhla v roce 2001. Na hlavním oltáři je socha Panny Marie s dítětem z roku cca 1420. V kostele se mj. nachází kaple sv. Urbana, kde jsou uloženy ostatky sv. Urbana, patrona města. V kostele jsou výhradně slouženy bohoslužby.

 

 

Filiální kostel svatého Valentina, biskupa a mučedníka

V roce 1596 byl dostavěn dřevěný kostel a zasvěcen sv.Valentinu. Po vypálení byl opět vystavěn a do dnešní barokní podoby upraven v letech 1760-1766. Na hlavním oltáři je postříbřený reliéf ze života svatého Valentina. Ke kostelu patřila piaristická kolej a hřbitov piaristů.V kostele se konají bohoslužby, rovněž poutní slavnosti sv. Valentina a koncerty duchovní hudby.

 

Kostel svatého Kříže

Kostel byl vystavěn v roce 1516, následně zbourán a znovu vybudován roku 1645. Barokní přestavba se uskutečnila v roce 1778 a do dnešní podoby byl opraven roku 1994. V kostele se vypravovaly pohřby a vedle něj býval hřbitov.
V současné době slouží jako lapidárium pro originály pískovcových soch z náměstí a okolí.

Kostelík svatého Františka Serafinského

Byl postaven v roce 1622 a vedle něj vzniklo nové pohřebiště, dnes „starý“ hřbitov. Kostel po generální opravě v roce 1994 byl slavnostně otevřen a každoročně v něm probíhají výstavy církevních předmětů, ornátů a dalších památek.

 

sv. Jan Sarkander

Narodil se roku 1576 ve Skočově ve Slezsku. Po smrti otce se rodina přestěhovala do Příbora. Žil v domě na náměstí č.p. 41 v letech 1587 až 1590.